İzmir'in Gaziemir İlçesi'nde açık lise öğrencisi 17 yaşındaki Mesut Kamil Sayan, önce bilgisayarına sonra da kendi başına ateş ederek intihar etti.

İzmir'in Gaziemir İlçesi'nde açık lise öğrencisi 17 yaşındaki Mesut Kamil Sayan, bilinmeyen bir nedenle bunalıma girip, polis babasına ait tabancayla önce bilgisayarın kasasından söktüğü hard diske, ardından da başına ateş edip yaşamına son verdi. Olay sırasında evde bulunmayan Sayan çifti, çocukların ölümüyle büyük üzüntü yaşadı.
BABASINA AİT SİLAHLA İNTİHAR ETTİ

Olay, Gaziemir İlçesi 69 Sokak'ta bulunan Altaş Sitesi'ndeki apartmanın birinci katında bugün öğle saatlerinde meydana geldi. Açık lise öğrencisi Mesut Kamil Sayan, evde kimsenin bulunmadığı sırada henüz bilinmeyen bir nedenle bunalıma girdi. Liseli genç, iddiaya göre Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli babası Orhan Sayan'a ait tabancayı alıp önce, odasındaki bilgisayar kasasından söktüğü hard diske bir el ateş etti, ardından da tabancayı başına dayayıp tetiği çekti.

VAKTİNİN ÇOĞUNU BİLGİSAYAR BAŞINDA GEÇİRİYORDU
İzinli olan Orhan Sayan ile eşi eve geldiklerinde, korkunç manzarayla karşılaştı. Haber verilmesiyle gelen sağlık görevlileri, talihsiz gencin hayatını kaybettiğini belirledi. Evde yapılan incelemede, herhangi bir intihar notuna rastlanmadı. Mesut Kamil Sayan'ın içine kapanık bir yapıya sahip olduğu ve vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçirdiği öğrenildi. Hayatının baharında canına kıyan Sayan'ın cansız bedeni, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.